روستای تاريخی كندوان

candovan01

دهكده توريستی كندوان در فاصله ۲۲ كيلومتری جنوب شرقي اسكو و ۶۲ كيلومتری شهر تبريز در ميان دره ای با صفا و سرسبز واقع شده كه سومين روستای صخره ای جهان است و دوتای ديگر يكاپادوكيای تركيه و ديگری داكوتای آمريكاست . اما اين روستا تنها روستای صخره ای جهان است كه هنوز مردم در آن ساكنند و زندگی در آن جريان دارد. خانه های هرمی شكل اين روستا با پنجره های نمادينش دريچه ای از شكوه را به رويت می گشايد . اينجا نيازی به ورق زدن تاريخ نيست كندوان خود تاريخ است و راوی آن طبق بررسی های انجام گفته اين سزمين پيشينه ای ۸۰۰ ساله دارد.
هوای اين روستا كوهستانی و ييلاقی بوده وچشمه های زيبای آب معدني شفا بخشش برای بيماريهای كليوی بسيار مفيد بوده و خيل مشتاقان را بسوی خود می خواند تا در اوج آرامش و سكوت برگی از تاريخ درخشانش را به تصوير كشد. اين چشمه آب معدنی نيز يكی از جاذبه های اين روستای ۶ هزار ساله محسوب می شود.
واژه كندوان گويای فرم منازل اهالی اين روستاست كه با دستانی تهی از ابزار امروزی همچون زنبور عسل آشيانه خود را در دل سنگ چون كند و حفر نموده و بدين سان نام آن را كندوان نهادند . كندوان روستايی است بنا شده در دل صخره كه تنها سازه اين دهكده راسنگها تشكيل می دهند . از بزرگترين جاذبه های توريستی اين دهكده زيبا هتل بين المللی صخره ای لاله كندوان است . اين هتل سومين هتل صخره ای در جهان مي باشد و باعث شده شرايط حضور گردشگران داخلی و خارجی را در بهترين شكل در كنار رودخانه فراهم نمايد . روستای زيبای كندوان يكي از نادرترين نمونه های خانه های كوهی را در خود جای داده كه قابل توجه هر بيننده خارجی و داخلی می باشد.

2 دیدگاه در روستای تاريخی كندوان

  1. ehsan می‌گه:

    وسلااااام
    دو سه بار رفتم و کلی هم خوش گذشته
    از فروشگاه های صنایع دستی , کافه ها , مردم با صفاش چیزی نگفتی هاااا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>