روستای شگفت انگیز ماخونیک – بیرجند

1626353

روستای ماخونیک خراسان جنوبی از روستاهای شگفت انگیز ایران و جز بخش مرکزی شهرستان سربیشه است و به لحاظ شهرت آن به شهر لی لی پوتها ، یا شهر کوتاه قامتان معروف است و جذابیت های حیرت انگیزی دارد . اهالی این شهر جاذبه این روستا است که در آن اهالی کوتاه قد بوده و به زحمت قدشان از ۱۴۰ سانتیمتر تجاوز می کند البته شایان ذکر است که این موضوع برای دوران گذشته است و اکنون در این روستا تقریبا قدها متعادل گشته است.
خانه های روستایی با سقف های کوتاه و داخل خانه ها نیز بسیار کوچک می باشد در حال حاضر خانه های کوچک آنها حائز اهمیت است که بسیلر کوچک و با سقف های کوتاه باشد . برای وارد شدن به خانه های روستای ماخونیک باید کمر را خم کرد . در داخل خانه هم نمی شود راست ایستاد . مردم ماخونیک تا ۵۰ سال پیش ، چای نمی نوشیدند ، شکار نمی کردند و اصلا گوشت هم نمی خوردند و هنوز سیگار نمی کشند . مردم ماخونیک این قبیل کار ها را گناه می دانستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>