چاه یعقوب آمریکا

yagob

چاه یعقوب (Jacob’s Well) در ویمبرلی تگزاس یکی از خطرناکترین نقاط روی زمین است . این چاه که نامش از روی انجیل برداشته شده ‌جان بیش از ۸ نفر را گرفته است ولی با توجه به تعداد زیاد افرادی که دوست دارند در آن شیرجه بزنند گویا زیاد هم کسی را نمیترساند . این چاه در نگاه اول چشمه ای بی خطر به نظر میرسد . دهانه آن فقط ۴ متر است و نشان های از خطر در سطح آن نمیبینید . چند متر پایینتر از سطح آب ۴ حفره متصل به هم وجود دارد.
ورودی حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا بحال به آنجا رسیده است . میگویند سنگهای آهکی شگفت انگیزی در آنجا هست . ضربه پا به شن های کف این نقطه کاملاً دید فرد را کور میکند . شناگران ماهر هم نتوانسته اند از این نقطه زنده بیرون بیایند . آخرین قربانی آن وینوودراسل بوده که شناگر ماهری در آبهای آزاد بوده ولی برای شیرجه در غار آمادگی نداشته است . علیرغم خطراتی که این چاه دارد ولی شیرجه زنهای زیادی را به خود جذب میکند . در دهه سی پسرهای منطقه ویمبرلی و سانمارکوس تلاش می کردند تا غار زیر آب را کشف کنند و با استفاده از شلنگ های هوا و تجهیزات دست ساز و خانگی دیگر در آن شیرجه میزدند ولی کسی بیشتر از ۷٫۶ متر را کشف نکرده بود.

jacobs-well-wcth10-640x359

yagob1

yagob2

2 دیدگاه در چاه یعقوب آمریکا

  1. mina می‌گه:

    سلام واقعا پدیده خیلی جالب و جذابیه. خیلی…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>