گزارش اجرای برنامه بازدید و پاکسازی غار تمتمان

سوم اردیبهشت ماه همزمان با گرامیداشت روز جهانی زمین پاک، با حضور مدیرکل هماهنگی امور استانهای سازمان مرکزی و جمعی از علاقمندان به میراث طبیعی و تاریخی و دوستداران محیط زیست، محوطه غار تاریخی تمتمان ارومیه مورد بازدید و پاکسازی قرار گرفت. این برنامه که با مدیریت و اجرای تشکل مردم نهاد جویندگان برنای اورمیه صورت گرفته بود، در یک حرکت دسته جمعی، اعضای این تشکل بهمراه مدیرکل هماهنگی امور استانهای کشور، مدیرکل، معاونین و پرسنل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در محل غار تاریخی تمتمان حضور یافته و فضای داخلی و پیرامونی آنرا تنظیف کردند.

مدیرکل هماهنگی امور استانهای سازمان مرکزی که مهمان ویژه این مراسم بود در مصاحبه ای با صدا و سیمای استان گفت: هر استانی از کشورمان، نقاط گردشگری و آثار و محوطه های تاریخی ارزشمندی دارد که حائز اهمیت و توجه است که پاکسازی و توجه به نظافت این آثار جزئی از وظیفه همگانی ما می باشد. سید محسن دلبری افزود: محیط زیست تجدید ناپذیر است و با توجه به تعداد زیاد آثار تاریخی در کشورمان از جمله بیست اثر تاریخی که در فهرست جهانی به ثبت رسیده است، همه ما وظیفه داریم همچنان که برای گردش و تفرج از این آثار دیدن و بازدی بعمل می آوریم، درحفظ و نگهداری آن نیز بکوشیم و اینگونه حرکت ها نه بصورت مقطعی و مناسبتی، بلکه بصورت یک امر نهادینه شده در بطن جامعه درآید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز که یکی از شرکت کنندگان در مراسم پاکسازی بود در مصاحبه با صدا و سیمای استان گفت: آثار تاریخی و طبیعی متعددی که در استان ما وجود دارد، از تفرجگاهها و گردشگاه های مهم شهروندان بشمار می آید از اینرو هم بخاطر شأن این آثار تاریخی و فرهنگی و هم به جهت حفظ آراستگی و نظافتی که لازمه این آٍثار است، ما باید در این راه فرهنگ سازی لازم را بعمل آوریم. جلیل جباری با تشکر ویژه از اعضای محترم موسسه جویندگان برنای اورمیه به نقش انجمن ها و تشکل های مردم نهاد در حفظ و نگهداشت آثار تاریخی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: انجمن ها و نهادهای مردم نهاد بعنوان پیکره عمومی جامعه می توانند نقش اصلی را درحفاظت، تنظیف و معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری برعهده داشته باشند.

IMG_2363

IMG_2370

IMG_2400

IMG_2402

photo_2017-04-23_16-55-12

IMG_2392

photo_2017-04-25_12-45-33

IMG_2409

IMG_2433

خداقوت دوستان عزیز و بزرگوار که بازم مث همیشه با کمک خدا و تلاش شما تونستیم عالی اجرا کنیم برنامه رو و یه تشکر ویژه هم از دانشجویان دانشگاه پیام نور که با حضورشون باعث دلگرمی و باشکوه بودن مراسم شدن…سپاسگذارم

4 دیدگاه در گزارش اجرای برنامه بازدید و پاکسازی غار تمتمان

 1. احسان می‌گه:

  خسته نباااشید
  همه چی عالی،کارتون عالی
  ب امید خدا برسه روزی که دیگه از این برنامه های پاکسازی نبینیم و همه جا پاک باشه و زباله ای ب چشم نخوره.
  خسته نباشید.
  ب امید موفقیت شما دوستان ❤

 2. Mozhgan می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمت همه اعضای فعال موسسه
  ان شاالله روزی برسه که هر شهروندی وظیفه خودشو بدونه و جامعه ای پاک و طبیعتی زیباتر داشته باشیم.✌

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>