شبستان مسجد جامع ارومیه بازگشایی می شود

ff840e42-52c6-43b3-a0f2-ba13c525754e_20150912_125343

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ جلیل جباری با اعلام این خبر گفت: با همکاریها و تعاملات استانی و ملی؛ بودجه لازم برای مرمت شبستان مسجد جامع مهیا شده و این پروژه تحویل جامعه معنوی استان و ارومیه گردید.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی در این خصوص تصریح کرد: با تلاشهای تخصصی همکاران معاونت میراث فرهنگی اداره کل توانستیم در طول مدت سه ماه عملیات مرمت شبستان را به اتمام برسانیم.

جباری برگزاری نماز های یومیه را از اهداف اصلی مرمت شبستان عنوان کرد و افزود : پس از چندین سال با بازگشایی مجدد آن خواهیم توانست برای اصناف و مردم خداجوی ارومیه امکان برگزاری نماز جماعت را فراهم سازیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه درآئین بازگشایی شبستان از مسئولین استانی وکشوری دعوت بعمل آمده اضافه کرد: از کلیه مسئولین استانی و هم چنین معاونین سازمان میراث فرهنگی کشور دعوت شده تا در این آئین معنوی حضور یابند.

گفتنی است این مراسم طی روز سه شنبه مورخ ۹۴/۰۶/۲۴ همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در محل شبستان مسجد جامع ارومیه برگزار خواهد شد.

5 دیدگاه در شبستان مسجد جامع ارومیه بازگشایی می شود

 1. ehsan می‌گه:

  ایشالله … مرمتشم تموم بشه… واقعا از زیباترین هاس

 2. MINA می‌گه:

  واقعا خیلی خوبه که یه بنای تاریخی مثل مسجد جامع احیا بشه چون لازمه ادامه حیات بناست .
  اما کاش مرمتشم مرمت بود.
  یه نفر غیر متخصص هم وارد بنا بشه میفهمه هرکدوم از تویزه ها و طاق ها به یه سمتی متمایلن و کج شدن.

 3. MINA می‌گه:

  اینکه به فکر سرپا نگه داشتن بناها هستن خوبه اما هرچیزی یه اصولی داره. اگه توی کار مرمت هم این اصول رعایت بشه و از تجربیات بقیه شهرها که تو کار مرمت پیشتاز هستند اسفاده بشه خیلی خوبه. توی کار مرمت اگه اصول به درستی رعایت نشه میتونه باعث آسیب های جدی تو بنا بشه. بعدشم حفظ آثار فرهنگی کشور وتمدنمون وظیفه همه ماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>