آبشار آتشگاه لردگان

11-3-29-144017atashgah3

آبشار آتشگاه در ۴۰ کیلومتری شهر لردگان ، پس از روستاهای میلاس و سردشت شوش در روستای آتشگاه قرار گرفته است . این آبشار زیبا که به آبشار مینیاتوری شهرت دارد یکی از بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران به شمار می رود . مسیر این آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان را فضای سرسبز از انواع درختان و گیاهان جنگلی فرا گرفته است . شیب زیاد و پستی و بلندی های دره ، آبشارهای کوچک متعددی را ایجاد کرده است.
رودخانه یکی از سرچشمه های اصلی رودخانه بزرگ کارون و از ارتفاعات برفگیر دنا و زاگرس مرکزی در جنوب استان اصفهان و شمال کهکیلویه و بویراحمد سرچشمه می گیرد و پس از الحاق چندین رود و چشمه دیگر در استان چهارمحال و بختیاری وارد استان خوزستان می شود . در فاصله ۲۰۰ متری دو آبشار نسبتا بزرگ که هر هفته در ایام تعطیلات پذیرای مسافران از راه رسیده روح افزا است و کمی تامل در آن خستگی راه را از تن آدمی به در می کند . این آبشار در ۱۹۰ کیلومتری شهرستان شهرکرد قرارگرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>